15 Mayıs 2012 Salı

Kitaplığımdan (1)

Kitaplığımdaki doğum,doğal bebek bakımı ve ebeveynlik önerileriyle ilgili olan bazı kitapları paylaşayım istedim sizlerle.Belki ilgilenenlere bir fikir verebilir.Aslında bahsettiğim şekilde bölümlere ayırsam veya bir sıraya dizsem daha iyi olabilirdi ama böyle idare edin,kusura bakmayın artık. :)

 'The Baby Book' gerçekten çok kapsamlı bir kitap.Daha önce burada da kısaca bahsetmiştim.'İçgüdüsel Doğum' doğal doğumla ilgilenenlerin çok iyi bildiği 'Birthing from within'in Türkçe baskısı.


Bebeklerin katı gıdaya geçişlerine alternatif bir yöntem.Püre yok,kaşıkla beslemek yok...Hamileyseniz ve hamileliğinizde ve sonrasında diğer çocuğunuzu da emzirmeye devam etmek istiyorsanız bu kitapta her sorunuza yanıt bulabilirsiniz.


Anne karnından başlayarak yenidoğan bir bebeğin zihnine değişik bir açıdan bakıyor,ezberleri çeşitli araştırma sonuçlarıyla bozuyor.


Her anne babanın kesinlikle edinmesi gereken bir kitap.Tek geçiyorum.
Bebek yogası :)


The Natural Child bir başucu kitabı olmayı hak ediyor.
Bu kitabın sırf kült bir kitap olmasından dolayı kitaplığımdaki yerini almasını istedim.Yoksa dilinin ağır olduğunu biliyordum.Beklediğim gibi oldu,okuyamadım. :) Türkçe'ye 'Dokunmanın Mucizesi' adıyla yıllar önce çevrilmiş fakat artık bu baskısı bulunmuyor.Bulunsa da çevirisi çok iyi değil.Yeniden çevrileceği söyleniyor,bekliyorum.
Bence en güzel 'hamilelik ve doğum' kitaplarının başında geliyor.Teşekkürler Yasemin.


 Gebelikten doğuma ve yenidoğan dönemine,karşılaşılabilecek birçok soruna homeopati,aromaterapi,osteopati gibi yöntemlerle yardımcı olmaya çalışıyor.Bundaki öneriler daha ziyade bitkisel ağırlıklı.Bebeklik ve çocukluk döneminde karşılaşılabilecek hemen her hastalığa bitkisel reçeteler sunuyor.Emzirme ve anne sütü üzerine okuması eğlenceli bir kitap.


Türkçe'ye 'Daha sade bir hayat' adıyla geçenlerde çevrildi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...